Vill du tävla i föreningsstafetten i Kanonloppet?

Lördag den 9 oktober är det dags för det traditionella Kanonloppet. Vill du vara med I HIKs lag i föreningsstafetten? Anmäl ditt intresse till hik@aland.net så ser vi hur många som är intresserade. Stafetten är totalt 22,5 km uppdelat på 6 olika sträckor, den längsta är 8,5 km och den kortaste 500 m så det finns något för alla oavsett ålder och ork. Om intresse finns bland föreningens medlemmar för ett lag eller två så betalar föreningen anmälnigsavgiften om 120 euro.

Anmäl ditt intresse till föreningen senast den 1 oktober.

Mer information hittar du på Motionsförbundets hemsida

Senaste inlägg

Ny styrelse valdes på höstmötet

På föreningens höstmöte 20 november valdes följande styrelse Ordförande: Annica Mattsson tel +358 405762021 Viceordförande: Petra Sandqvist Sekreterare: Andreas Häger Vicesekreterare: Frédéric Massart Ledamot: Jonathan

Läs mer »

Förnyade arrendeavtal

Föreningen har arrendeavtal med markägare för motionsbanan och för parkeringen vid Hammarvallen. Avtalen är med två olika markägare och nuvarande går ut under 2022. Ikväll

Läs mer »
Scroll to Top