Division 7 match på lördag

morgon 27 juni är det dags för Hammarlands sista match före uppehållet i juli. Laget tar emot Månkarbo IF 2 på Hammarvallen med avspark kl. 14.30.

Månkarbo ligger 3 poäng under HIK-laget och är säkert taggade att plocka tre starka poäng med sig hem. Vårt lag har dock börjat få igång spelet och i den senaste bortamatchen tog man poäng av serieledarna Harbo IF. Man bör dock inte underskatta Månkarbo vars 1:a lag huserar i division 5.

Men vi hoppas förstås att våra grabbar spelar som senast och att de säkerställer att de tre poängen stannar hos hemmalaget.

Kom gärna upp och heja på grabbarna, juniorerna har kiosken öppen så ta gärna fika pausen på Hammarvallen imorgon!

Senaste inlägg

Ny styrelse valdes på höstmötet

På föreningens höstmöte 20 november valdes följande styrelse Ordförande: Annica Mattsson tel +358 405762021 Viceordförande: Petra Sandqvist Sekreterare: Andreas Häger Vicesekreterare: Frédéric Massart Ledamot: Jonathan

Läs mer »

Förnyade arrendeavtal

Föreningen har arrendeavtal med markägare för motionsbanan och för parkeringen vid Hammarvallen. Avtalen är med två olika markägare och nuvarande går ut under 2022. Ikväll

Läs mer »
Scroll to Top