Fotboll – inbjudan vinterserien junior!

HIK har fått inbjudan från Ålands Fotbollförbund och Regiontränarna om att delta i vinterserien 2015 som spelas inomhus ett par helger under årets första månader.

Matcherna spelas som 5-manna (4 + målvakt). Max 12 spelare får ingå i varje lag (rekommendation 9 spelare/lag). En spelare får bara representera ett lag, kan dock hoppa mellan föreningens egna lag. Speltid är 12-20 minuter beroende på antalet deltagande lag.

Planerade omgångar är Godbyhallen (24-25 januari), Baltichallen (28 feb) och Vikingahallen (14-15 mars). Sista anmälningsdag är fredag 14 november. Se mera info i bilagan nedan. Inbjudan vänder sig till våra lag födda – 03 till -07 (pojkar och flickor).

Välkomna!

Inbjudan Vinterserien 2015

Senaste inlägg

Tränarduon fortsätter!

Vi kan glatt meddela att Andreas ”Ante” Rosenberg och Kristoffer ”Ecki” Eklund fortsätter sitt arbete som tränare för HIK herrlag även säsongen 2023. Upplägget ser

Läs mer »

Ny styrelse valdes på höstmötet

På föreningens höstmöte 20 november valdes följande styrelse Ordförande: Annica Mattsson tel +358 405762021 Viceordförande: Petra Sandqvist Sekreterare: Andreas Häger Vicesekreterare: Frédéric Massart Ledamot: Jonathan

Läs mer »
Rulla till toppen