Fotboll – inbjudan vinterserien junior!

HIK har fått inbjudan från Ålands Fotbollförbund och Regiontränarna om att delta i vinterserien 2015 som spelas inomhus ett par helger under årets första månader.

Matcherna spelas som 5-manna (4 + målvakt). Max 12 spelare får ingå i varje lag (rekommendation 9 spelare/lag). En spelare får bara representera ett lag, kan dock hoppa mellan föreningens egna lag. Speltid är 12-20 minuter beroende på antalet deltagande lag.

Planerade omgångar är Godbyhallen (24-25 januari), Baltichallen (28 feb) och Vikingahallen (14-15 mars). Sista anmälningsdag är fredag 14 november. Se mera info i bilagan nedan. Inbjudan vänder sig till våra lag födda – 03 till -07 (pojkar och flickor).

Välkomna!

Inbjudan Vinterserien 2015

Senaste inlägg

Ny styrelse valdes på höstmötet

På föreningens höstmöte 20 november valdes följande styrelse Ordförande: Annica Mattsson tel +358 405762021 Viceordförande: Petra Sandqvist Sekreterare: Andreas Häger Vicesekreterare: Frédéric Massart Ledamot: Jonathan

Läs mer »

Förnyade arrendeavtal

Föreningen har arrendeavtal med markägare för motionsbanan och för parkeringen vid Hammarvallen. Avtalen är med två olika markägare och nuvarande går ut under 2022. Ikväll

Läs mer »
Scroll to Top