Medlemsförmån hos Team Sportia

I dag har föreningen skrivit ett avtal med Team Sportia Åland. Föreningen kommer att köpa sportutrustning och kläder från Sportia..

Medlemmar i HIK får 10% rabatt på inköp hos Sportia (varor med ordinarie pris) genom att säga till i kassan att man är medlem i HIK. Rabatten gäller för alla familjemedlemmar även om bara en person är medlem. Föreningen hoppas förstås att så många som möjligt väljer att stöda föreningen och bli medlem. För varje inköp föreningens medlemmar registrerar hos Sportia får föreningen en 5% bonus att använda för inköp.

Vill du bli medlem och stöda HIK? Skicka e-post till

hik@aland.net

uppge

  • Namn
  • Adress
  • Födelseår
  • E-post adress

Föreningen skickar sedan en faktura till din e-postadress.

 

Senaste inlägg

Tränarduon fortsätter!

Vi kan glatt meddela att Andreas ”Ante” Rosenberg och Kristoffer ”Ecki” Eklund fortsätter sitt arbete som tränare för HIK herrlag även säsongen 2023. Upplägget ser

Läs mer »

Ny styrelse valdes på höstmötet

På föreningens höstmöte 20 november valdes följande styrelse Ordförande: Annica Mattsson tel +358 405762021 Viceordförande: Petra Sandqvist Sekreterare: Andreas Häger Vicesekreterare: Frédéric Massart Ledamot: Jonathan

Läs mer »

Förnyade arrendeavtal

Föreningen har arrendeavtal med markägare för motionsbanan och för parkeringen vid Hammarvallen. Avtalen är med två olika markägare och nuvarande går ut under 2022. Ikväll

Läs mer »
Rulla till toppen