Föreningens höstmöte 12 november

Onsdagen den 12 november kl. 19 håller Hammarlands IK r.f. sitt ordinarie höstmöte i klubbhuset på Hammarvallen.

På mötet behandlar vi stadgeenliga ärenden såsom val av nästa års styrelse, medlemmar till utskotten (sektionerna), verksamhetsgranskare samt budgetförslag för år 2015.

Mötet fastställer även storleken på föreningens medlemsavgift för nästa år. På mötet delar vi även ut Ålandsbankens stipendium och vi lottar ut två presentkort bland föreningens medlemmar. Fotbollens seniorsektion bjuder på kaffe och kaka!

Alla föreningens medlemmar önskas hjärtligt välkomna!

Senaste inlägg

Tränarduon fortsätter!

Vi kan glatt meddela att Andreas ”Ante” Rosenberg och Kristoffer ”Ecki” Eklund fortsätter sitt arbete som tränare för HIK herrlag även säsongen 2023. Upplägget ser

Läs mer »

Ny styrelse valdes på höstmötet

På föreningens höstmöte 20 november valdes följande styrelse Ordförande: Annica Mattsson tel +358 405762021 Viceordförande: Petra Sandqvist Sekreterare: Andreas Häger Vicesekreterare: Frédéric Massart Ledamot: Jonathan

Läs mer »
Rulla till toppen